Фрагменты анархистской антропологии / Knygos
Autorius kviečia skaitytojus susipažinti su disciplina, kuri dabar egzistuoja tik užuomazgoje – su anarchistine antropologija. Jis įrodo, kad turime daug ko pasimokyti iš vadinamųjų „primityviųjų“ bendruomenių, gyvenančių be valstybinės ir išorinės prievartos, ir sugriauna paplitusį mitą apie progresyvias Europos imperijas – nugalėtojas ant „apšvietos“ ir „technologinės plėtros“ bėgimo takelio. ir iš tikrųjų sėkmingas kare). Kartu autorius kritiškai vertina primityvizmą ir teigia, kad horizontalios visuomenės gali egzistuoti net esant dabartiniam civilizacijos išsivystymo lygiui.
Be „Fragmentų“, knygoje yra įvairių metų Graeberio straipsnių, kuriuose jis kelia tokius klausimus: kodėl bet kokios radikalios visuomenės pertvarkos idėja mums vis labiau atrodo „nereali“, ir jei ji nebėra ar įmanoma pakeisti socialinę-politinę sistemą, užimant Bastiliją, ką daryti, kad sukeltume revoliuciją? Kaip struktūrinis smurtas veikia mūsų vaizduotę ir tapatinimąsi su kitais? Kokį vaidmenį pasaulio istorijoje atlieka skoliniai įsipareigojimai ir kas pasikeitė per 5000 metų?
Davidas Graeberis yra amerikiečių anarchistas antropologijos profesorius ir Londono ekonomikos mokyklos dėstytojas. Graeberis savo teorinius raštus grindžia asmenine aktyvisto ir tyrinėtojo patirtimi. Kelerius metus jis praleido Madagaskare, tyrinėdamas vietines gentis ir išsamiai apibūdindamas jų organizaciją. Jis taip pat yra Pasaulio pramonės darbuotojų grupės narys, dirbo keliuose projektuose su „People's Global Action“ (PGA), protestavo prieš Pasaulio ekonomikos forumą Niujorke 2002 m. ir dalyvavo judėjime „Occupy Wall Street“.
PAPILDOMA INFORMACIJA
Autorius: David Graeber
Metai: 2014
Kalba: Rusų
Puslapiai: 168
Kategorija: anarchizmas, antropologija,
Leidėjas: Радикальная теория и практика
5.50€